16.2.2010
"LETNÝ SEMESTER ZAČAL"
16.2.2010

Dnes je utorok a ja už mám prvé dva dni letného semestra na chemickej fakulte STU za sebou. Nastalo veľa zmien, ktoré sa len časom ukážu, či sú dobré a či zlé. Čo sa týka rozvrhu som od pondelka do štvrtku od 7:00 do 19:00 v škole. Piatok to ale kompenzuje, lebo máme voľno. :) Náš krúžok už nemá číslo 76, ale 75. V triede máme nových spolužiakov, s ktorými sa poznáme len z videnia, ale to sa určite poddá. Ako som písal už predtým, skúšky máme úspešne za sebou a zistili sme, že zo starého krúžku 76 ich má len Aďka, Lenka a ja. Práve dnes bol ten deň, ktorý sme mali prvé cvičenia a labáky. Na prvých cvičeniach z fyziky sme očakávali doc. Fedorka, ktorý nám prednáša a aj prednášal v minulom semestri. Prišlo ale sklamanie. Na cvičenia sme dostali doc. Laurinca, ktorý je autorom literatúry pre tento predmet. Prvá hodina sa mi zdala dosť nudná, ale časom sa to možno spraví. Som len asi zvyknutý na Fedorkov štýl. Čo je ale potešujúca správa, že nám na cvičenia z matematiky ostal doc. Šabo. Dokonca nám teraz bude aj prednášať, takže všetky problémy a "nevedomosti" konzultujeme iba s ním. Najviac som sa zatiaľ obával koho dostaneme na labáky z anorganickej chémie. Pred začiatkom hodiny, keď prišli obaja vyučujúci sme si našťastie mohli vybrať, koho chceme a myslím si, že sme zvolili dobre. Ja s Aďkou sme šli k doc. Joríkovi, ktorý je veľmi zlatý aj keď zrejme prísny. Ukáže len čas, ako sa náš vzťah s ním vyvinie, ale mne sa zdal byť férový. :)

Zajtra ma čaká celý prednáškový deň a otravná nemčina. Kiež by sme ju mali už za sebou. Nakoľko na tejto škole budeme potrebovať znalosti z anglického jazyka a ja neviem ani zaťať, je na čase sa do toho trošku ponoriť. Síce viem pár fráz z počítača a tak, ale neviem, či mi to v budúcnosti bude stačiť.

Ešte som chcel napísať, že sme minulý týždeň boli s Aďkou pozrieť moju bývalú triednu, ktorá pre mňa mala nejaké platne. Bolo super, síce sme trošku zablúdili, ale fajný koláčik, krásny Maxinko (Bernský Salašnícky) a podľa mňa krásne zariadený domčúrik to všetko napravil. Tešíme sa, kedy ju budeme môcť vidieť znova, hlavne na prepadovkách školy. :)

Na záver len jedna poznámka k Fedorkovi.: Tak ako všetci hovorili, že je zlý, prísny a tak, tak sa podľa mňa mýlili, ale vtip.: "Študent sedí na schodoch a plače. Príde k nemu Boh a pýta sa ho, prečo plače. Študent odpovie, lebo má za chvíľu skúšku z Fyziky. Boh mu na to odvetí, že nech sa nestrachuje, že sa to spraví. Následne sa spýta na to s kým tú skúšku má. Študent odvetí, že s Fedorkom. Boh zmĺkne a začne plakať so študentom." - je aj tak dobrý. :D
Osobný blog...
MENU
COUNTER
BLOG
DESCRIPTION
UPDATE