19.5.2010
"SKÚŠKOVÉ"
19.5.2010

Neviem ako ten čas rýchlo letí, ale už je tu skúškové obdobie letného semestra, ktoré ukončí moje pôsobenie na fakulte ako prváka. Zas sa budem cítiť o rok starší, ale zrejme aj o rok múdrejší. Cez tento letný semester som sa veľa naučil. Laboratórne cvičenie z anorganickej chémie s doc. Joríkom mi dalo naozaj veľa, zaujímavé hodiny derivovania a krivkových integrálov mi zase osvetlila matematika, z chémie som sa dozvedel čo to o všetkých prvkoch z periodickej tabuľky, ale aj o koordinačných zlúčeninách, z fyziky som bol mierne mimo, no myslím si, že pri učení na skúšku sa mi veľa osvetlí, anorganické technológie a ekonomika boli krásnym zopakovaním presnej kópie učiva zo strednej školy (okrem fluidizácie, o tej som počul prvý krát) a nudné, čo, pranudné právo bolo vždy dobrým časom na prípravu na labáky z fyziky. No proste. Celkom ma táto škola baví. :) Určite tu budem chcieť doštudovať, čo mi prináša do budúcnosti niekoľko tisícov hodín drania lavíc mojím cteným zadkom. :D

No ale k veci. Dnes bol môj prvý skúškový deň. Teda, skúšku z ekonomiky, z ktorej test sa písal už cez semester mám, no dnes sme začali s niečím tvrdším. Išli sme ráno na Matematiku II., ktorú nás učil po celý rok, teda aj zimný semester super chlap, doc. Šabo. Prirodzene sme sa s Aďkou po skúsenostiach z minulého semestra učili najviac teóriu, čo sa aj vyplatilo. Dostali sme Áčka, aj keď tento krát boli najdôležitejšie naše počtárske zručnosti. Poobede nás čakala ešte skúška z Technickej nemčiny, z ktorej sme vykĺzli s béčkami. Čo je ale podstatné, že nás ešte čakajú skúšky z Anorganickej technológie, z Fyziky II., z Anorganickej chémie a klasifikovaný zápočet z Práva. Zatiaľ sa v našich indexoch vynímajú štyri Áčka a jedno Béčko. Dúfam, že si tento trend udržíme a úspešne zvládneme aj tento semester.

V piatok by sme mali ísť s Ing. Kovárom ešte pobehať katedru Environmentalistiky, kde by sme chceli cez letné prázdniny praxovať. Dúfam, že nás niekde príjmu a mi budeme nadobúdať nové a nové zručnosti. Ďalej sa musím akútne cez letné prázdniny naučiť aspoň základy z anglického jazyka, ktorý je na tejto škole, ale aj v budúcom živote nevyhnutnosťou. Takže, dúfam, že to všetko dobre dopadne a že sa nám všetko podarí presne tak, ako chceme. :)
Osobný blog...
MENU
COUNTER
BLOG
DESCRIPTION
UPDATE