15.10.2011
"IDEÁLNY SVET"
15.10.2011

Na úvod, ešte predtým, než čokoľvek iné napíšem, chcem si sám odpovedať na body z minulého článku. Jednalo sa o záväzky, ktoré som chcel cez letné prázdniny splniť. Poďme to teda vyhodnotiť.:

1. naučiť sa základy angličtiny
To bol prvý a zrejme aj najdôležitejší bod môjho zoznamu. Celkovo ho beriem ako splnený, aj keď na hĺbkové konverzácie s anglicky hovoriacim človekom to ešte určite nie je. :)
2. práca v labáku
To sa podarilo, začali sme ešte cez prázdniny, takže som záväzok splnil.
3. športovať
Tento bod bol jednoznačne splnený, niekoľko krát som videl krásnu Čuňovskú prírodu zo sedla svojho bicykla. Za tento rok suma sumárum 660 našlapaných kilometrov.
4. brigády
Toto je asi jediný bod, ktorý sa nepodarilo splniť. Nie že by som bol lenivý alebo tak, vyhovárať sa tiež určite nechcem, ale keď voláte do agentúry, kde ste zaregistrovaný a pokaždé je odpoveď, že majú prácu LEN pre dievčatá, tak sa mi nad tým zastavuje rozum!
5. navštíviť Kalinov
V tejto krásnej východoslovenskej dedinke som bol spolu s rodičmi a Aďkou. Bolo skvele!!! :)
6. občas sa pozrieť do skrípt
Tento bod tiež pokladám za splnený, aj keď určite nie v takom rozsahu, ako som chcel.

Celkovo prázdniny dopadli veľmi dobre, bol som po nich oddýchnutý a nažhavený do nového školského roka. Čo sa neho týka som druhák, no už sa nenachádzam v krúžku 75, ktorý rozpustili, ale v krúžku 71. Celý môj bývalý krúžok je síce v inej skupine, ale my s Aďkou sme spolu. Noví spolužiaci sú dobrí a priateľskí. Určite to nie je kamarátstvo na celý život, ale nevadíme si, a to je hlavé. Čo sa týka predmetov, ktoré máme tento rok, som maximálne spokojný. Konečne žiadne zbytočnosti, ale už len čistá chémia a fyzika. Tento semester máme analytickú, organickú a fyzikálnu chémiu (prednášky, cvičenia, labáky) a bioanorganickú chémiu (prednášky, cvičenia). Každý z týchto predmetov má niečo do seba a to nehovorím len o kreditoch. Otvorili sa nám nové obzory, ktorými sa možno v budúcnosti bude uberať náš život.

No ale kašlime na školu a povedzme si, čo sa v posledných dňoch udialo. Bla bla bla, ekologická katastrofa v Maďarsku, bla bla bla. No hej, v poslednej dobe, okrem politiky a tejto udalosti, ak nerátam baníkov v Čile, sa neudialo zhola nič. Rozhorčuje ma, že ľudstvo je nepoučiteľné. Nebolo tých katastrof, spôsobených ľuďmi už dosť? Podľa môjho názoru si ľudstvo zaslúži vyhynutie. Veď to nie je normálne, dostali sme šancu spletkou strašných náhod, že môžeme existovať na tejto planéte a my ju denno denne len ničíme. Hovoríte si, že je to blbosť, alebo že vás to trápiť nemusí, lebo budete žiť už len zopár desiatok rokov a čo sa bude diať potom je vám jedno? Hm. zvláštny postoj. Denne vidím ľudí, ako sedia v autách, podotýkam, že stoja na parkovisku, ako majú zapnutý motor a čakajú na bohvie čo. Ako ávia štartuje na zelený signál na semafóroch a začmudí desaťmetrové územie okolo seba. Ľudia, nie sme predsa na Zemi sami. Je tu kopa zvierat, rastlín a iných organizmov, ktorým sa tu páči a chceli by tu v symbióze s prírodou žiť, no my im túto možnosť pomaličky berieme. Na ľuďoch nechápem a ešte dlho nebudem chápať rôzne veci. Tak napríklad, prečo keď idem domov pešo, potom čo Aďku odprevadím na intrák, vidím po ceste minimálne za jedno veľké vrece bordelu, ako sú obaly z fastfoodov, pet flaše, plechovky od piva a podobné veci? Je to také obtiažne hodiť to do koša. Koľko krát zdvihnem fľašu, či obal po niekom cudzom a idem s ním pol kilometra, kým narazím na kôš. Ale to nestačí. Dlho som rozmýšľal ako by sa to dalo vyriešiť a zistil som, že to nejde. Jedinec, ba dokonca ani tisíce ľudí to za celé ľudstvo vyriešiť nemôžu. Jedinou možnosťou je vyhubenie ľudstva! Naozaj, to je jediný záver, ku ktorému som prišiel. Predstavte si tú krásnu prírodu naokolo. Keby naraz zmizli ľudia a všetky ich výtvory, ako by tu bolo krásne. Potoky plné čistej vody, srnky preháňajúce sa po lúkach, krásne vyparujúce sa lesy, modrá obloha bez smogu a hlavne veľké trávnaté plochy bez ľudí. Matka Zem by sa cítila ako v siedmom nebi, no proste ideálny svet. Kiež by som s tým niečo mohol spraviť. No viem, že s tým nenarobím nič, preto aspoň vás, ktorí si už na začiatku nepovedali, že tlachám a vydržali až sem nakoniec prosím, snažte sa žiť ekologicky, aspoň v takej miere, v akej dokážete.
Osobný blog...
MENU
COUNTER
BLOG
DESCRIPTION
UPDATE