1.9.2011
"LABORATÓRNA GYMNASTIKA"
1.9.2011

Prázdniny sa blížia ku koncu a mňa napadajú samé hovadiny. Možno to je z toho tepla, možno z prepracovanosti a možno sa len opäť ukázalo moje "tvorivé" ja. :D Rýchlo zhrniem, čo sa dialo posledné dva mesiace. S Aďkou chodím stále, každý deň doobeda chodím do labáku na oddelenie environmentálneho inžinierstva, kde robím svoj bakalársky projekt a každé poobedie pracujem na železnici, kde kosím, pílim, postrekujem a vytínam všeličo možné medzi koľajami. No proste krása, asi moje prvé plne využité prázdniny v živote. Škoda len, že neostal čas na menšiu dovolenku, ale nevadí, nechýba mi to. Cítim sa plne zabehnutý a myslím si, že keď začne škola, že si skôr oddýchnem. :)

No ale vráťme sa k nadpisu. Tu a tam ma napadajú podivné veci, konšpiračné teórie, teórie o cestovaní v čase, módne vylepšenia, či prkotinky, ktoré by možno uľahčili náš život. To o čom budem teraz písať bude skôr vec, ktorú som si všimol. Ako som už spomenul, každý deň chodievam na oddelenie envira, kde robím v labáku projekt. Labák nie je veľký, má zhruba sedem metrovú dĺžku a asi štvormetrovú šírku. Na oboch bokoch sú stoly, na ktorých je nehorázne veľa vecí, od spektrometrov, cez byrety a pipety až po chemikálie. Ide ale o to, čo som si pri mojom poskakovaní v labáku uvedomil. Nevedel som prečo, ale vždy keď som odtiaľ prišiel domov, bol som trošku unavený, aj keď tam v podstate len stojím a pracujem. Začal som si teda postupne všímať čo sa za tým skrýva. Teraz tu zhrniem do niekoľkých bodov jednotlivé "cviky", ktoré každý deň prevádzkujem.:

1. Posilňovanie prstov
Jedno, alebo viacnásobné stláčanie balónika na pipety.
2. Posilňovanie stehien a chrbta
Zohnutie nôh v kolene, zároveň prikrčenie sa, aby človek videl presne risku pipety pri pipetovaní.
3. Šup sem, šup tam strečing
Ako som už povedal po oboch bokoch labáku sú stoly, teda ak titrujem na strane jednej a potrebujem stričku, ktorá sa nachádza na strane druhej, vždy urobím hop hop pohyb.
4. Posilňovanie zápestia
Myslím, že slovo titrácia hovorí za všetko, ale pre neznalých je to opakované točenie s bankou v rýchlom tempe, niekedy trvajúce aj 5 minút.
5. Posilňovanie členkov
Jedná sa o postavenie na špičky a späť pri plnení byrety (je naozaj vysoko a nižšie sa dať nedá, kvôli priestoru pre titračnú banku).
6. Vzpieranie
Jedná sa o prelievanie destilovanej vody z veľkého demižóna do asi litrovej kadičky.
7. Pľúcna skúška na záver
Pipetovanie väčších objemov (nad 25 ml) menej škodlivých látok ústami.

Viem nezdá sa to, ale keď týchto pár jednoduchých úkonov zopakujete 10-krát za sebou, určite niečo pocítite. Možno si po tomto článku uvedomíte, čo všetko vo vašej práci, či škole denne robíte a skonštatujete, že posilňujete v podstate každý deň. :)
Osobný blog...
MENU
COUNTER
BLOG
DESCRIPTION
UPDATE