23.11.2012
"KONIEC DNÍ"
23.11.2012

Stále viac sa v poslednej dobe spomína dátum 21. december 2012. V tento deň podľa niektorých ľudí nastane koniec sveta, podľa iných zas príde ku veľkej zmene, stane sa nejaká galaktická udalosť, navrátia sa starí bohovia, na ktorých sme zabudli, alebo sa nestane zhola nič. Prečo práve 21. december 2012?

Určite ste v spleti apokalyptických proroctiev zachytili, že za tento dátum sú vinní Mayovia. Mayska civilizácia bola veľmi rozvinutou civilizáciou, ktorá sídlila v centre Ameriky. Svoj najväčší rozmach zaznamenala v prvom tisícročí, no následne takmer úplne zmizla. Ako vieme zo stavieb, ktoré nám zanechali, boli to výnimoční stavitelia, precízni matematici a výborní astronómovia, alebo lepšie povedané astrológovia. Ešte dnes existuje veľké množstvo údajov, nad ktorými žasneme. Mayovia vypočítali, že vesmír je starý 16.4 miliárd rokov. Dnešná veda uznáva názor, že vesmír je starý 14 až 15 miliárd rokov. Ďalším úžasným údajom od Mayov je počet dní v roku. Nimi bol vypočítaný na 365.2422 dňa, no dnešná veda sa zhoduje aj s našimi „presnými“ atómovými hodinami na 365.2420 ± 0.0005 dňa. Žeby nám Mayovia pred vyše 1500 rokmi spresnili toto číslo? Nakoniec tu máme povestný Maysky kalendár. Ten ako už všetci vieme má skončiť, respektíve sa pretočiť do nového začiatku 21.12.2012. Kedy ale začal? Ako už som napísal, Mayov datujeme do rokov medzi 1500 p.n.l. a 900 n.l. pričom najviac sa činili v našom letopočte. Maysky kalendár však začína presným dátumom, 13. augusta 3114 pred našim letopočtom. V skutočnosti je nám záhadou prečo práve tento dátum. Mayovia verili, že existovali pred nimi už štyri civilizácie. Každá z nich sa skončila katastrofou. Vždy bol zničený celý povrch našej planéty a s ním aj všetko živé na nej. Teraz sa má končiť piata etapa, teda sa môže zdať, že sa skončí piata civilizácia, my.

Stvorenie života na Zemi podľa Mayov začína podobne ako v našej „slávnej“ biblii. „Na začiatku nebolo nič. Bola voda, ale nebo nie, ani zem nebola. Bohovia (matka a otec) vyšli z vody, stvorili niekoľko civilizácii človeka, ktoré vždy zahynuli katastrofou. Stvorili nebo, stromy, kukuricu, slnko a mesiac. Nakoniec stvorili človeka z kukuričného cesta a niekoľko bohov.“ Na začiatku bola voda? Otázkou zostáva, čo je myslené pod pojmom voda? Ako nám hovorí dnešná veda, vesmír bol skôr ako Zem, voda a pevnina. Vodou by teda mohol byť myslený vesmír. Novovytvorení bohovia, medzi nimi aj nám najznámejší boh Mayov, Kukulkan, následne pobudli s už vytvoreným obyvateľstvom nejaký čas, učili ich rôznym vedám, predávali im znalosti a napokon odišli do hviezd. Odišli však s prísľubom, že sa vrátia. Mohol by teda byť osudný decembrový dátum dátumom návratu bohov? Na jednej z novoobjavených dosiek Mayskej ríše sa objavilo proroctvo, kedy sa na konci cyklu, teda v decembri 2012 vráti boh menom Bolon Yokte. Či sa tak stane, uvidíme. Beriem to ako možnosť číslo 1 – veľká zmena.

Ako som sa nedávno dozvedel má sa predsa len stať 21.12.2012 niečo aj vo vesmíre. Naša Zem, naše Slnko a čierna diera, ktorá sa nachádza uprostred mliečnej dráhy budú v zákryte. K tejto udalosti dochádza len raz za 26 000 rokov. Mohli Mayovia predpovedať túto udalosť? Ako vieme boli skvelí astronómovia a matematici, teda mohli. Či už svoje znalosti nadobudli prirodzeným vývojom, alebo im boli dané od nám neznámych entít, je v podstate jedno. Pravdou je, že sa toto vesmírne zarovnanie stane. Čo by mohlo spôsobiť? Ako vieme čierna diera je zatiaľ nie úplne poznané teleso. Jediné čo o ňom vieme je, že pohlcuje do seba všetko vo svojom okolí, či už sa jedná o veci hmotné, alebo o energiu. Od tejto čiernej diery sme vzdialení dostatočne na to, aby nás ani len náhodou nevtiahla, no nevieme, aký efekt bude mať na naše Slnko tento zákryt. Slnko sa ocitne presne pred čelom tejto čiernej diery po prvý krát po 26 000 rokoch. Uvidíme – možnosť číslo 2 – galaktická udalosť – koniec sveta?.

Veľa ľudí si určite láme hlavu prečo práve v tento deň končí Maysky kalendár. Pravdou je, že sa to možno ani nedozvieme, ak sa nič nestane. Isté je to, že Mayovia boli výbornými astrológmi, ktorí predpovedali pomocou galaktických javov udalosti na Zemi. Čas nebrali ako stále plynúci, uberajúci sa jedným smerom, no brali ho ako cyklus, ktorý sa po určitom období opakuje. Pravdou je, že ja verím a tak trošku aj dúfam, že dôjde k nejakej zmene. Nemusí hneď nastať koniec sveta, príchod mimozemšťanov, alebo sa stať nejaká katastrofa, no ľudstvo sa stále hrá na pánov tohto sveta a zabúda, že existujú vyššie ciele ako množenie a blahobyt. Ak v zdraví prežijeme a zobudíme sa ráno 22. decembra 2012, možno si s úsmevom na perách spomenieme, že sme sa prehupli do ďalšieho cyklu, no možno sa zamyslíme a budeme smútiť, že sa naozaj nič nestalo. Našincom len musím pripomenúť jednu podstatnú vec. Netešte sa moc 22.12.2012 o 00:01, pretože Mayovia žili na polostrove Yucatán, na ktorom je sedemhodinový posun, teda utrieť čelo od potu si môžeme až o 07:01.

Osobný blog...
MENU
COUNTER
BLOG
DESCRIPTION
UPDATE