28.3.2013
"NEMÉ STVORENIA"
28.3.2013

Dlho som rozmýšľal kedy a či vôbec niekedy napíšem tento článok, no dnes prišiel konečný impulz k jeho zrealizovaniu. Nerád, aj keď to tak z predchádzajúcich článkov nevyzerá, súdim ľudí. Niekto by povedal, že na to nemám právo, že nezdieľam ich pocity a situáciu a preto nie som hoden hodnotenia ich stavu. Ja si však pomôcť nedokážem a keď vidím nejaké indivíduum, v hlave mi prebehne veľká hromada otázok, ktoré by som tu vyjadroval iba s veľkými problémami. Samozrejme ja mám dobré zázemie, rodičia ma podporujú od útleho detstva, mám kde bývať a spať, mám zabezpečenú stravu a dostatočné vzdelanie, ako aj možnosť príjemného posedenia s kamarátmi. Iným jedincom sa takéhoto šťastia nedostalo, aj keď to v niektorých prípadoch vyzerá, že mali šťastia ešte o trošičku viac.

Ak ste už čítali niektorý z mojich článkov, viete, že som človek, ktorý určitým, aj keď nie celkom komerčným, spôsobom verí v nadprirodzeno. Určite nie som typ človeka, ktorý verí v Boha, či v existenciu zelených mužíčkov, no verím v niečo, stále neobjavené, čo sa potuluje za scénou sveta, aký poznáme. V článku o Tunguzske som v závere spomenul, že planéta Zem je živá. Môžete to brať ako metaforu alebo ako holý fakt. V biológií je známym faktom, že všetko živé so sebou komunikuje. Kedysi, keď naši predkovia žili v symbióze s prírodou, disponovali schopnosťami, o ktorých sa nám dnes môže iba snívať. Každý druh ochorenia, duševných problémov alebo proste problémov s okolitým svetom bol vyriešený na duševnej úrovni a tým aj odstránený. Dnes siahame po medikamentóznej liečbe, zbraniach a v neposlednej rade po peniazoch. Komunikácia medzi dušou a okolím je dnes niečo nepredstaviteľného. Verím, aj keď sám túto schopnosť nemám, že existuje niečo ako tok informácií. Občas ho môžem cítiť. Aj vy ste schopní ho cítiť. Stačí keď po dlhej zime zasvieti Slnko a ožiari okolitú krajinu svojimi lúčmi. Cítite teplo, pocit šťastia a ak ste aspoň trošku senzitívni a otvorení toku informácií, môžete pocítiť aj pokoj na duši. Dnes sa tieto pocity vysvetľujú uvoľnením určitých chemikálií v našom tele, ktoré spôsobujú radosť a eufóriu, no zdá sa mi to byť rovnako nepravdepodobné ako teória signálnych molekúl v ľudskom mozgu a nervovej sústave. Konštatovať môžeme však fakt, že ľudstvo voči podobným signálom úplne onemelo. Dnes máme iné hodnoty a hlavne iné ciele žitia a bytia, namiesto cesty za poznaním a načúvaniu prírode.

Potom ako sme sa v decembri 2012 preklopili do nového cyklu som čakal zmenu. Možno len tlačím na pílu a očakával som zmenu okamžitú, no faktom je, že to môže trvať stovky až tisíce rokov. Neviem, či je možný úplný návrat k dávno zabudnutým hodnotám, nakoľko dnešná civilizácia je naozaj úplne iná ako boli civilizácie (nami potvrdené) minulé. Z vesmíru, zo Zeme, z rastlín, zo všetkých živých a dovolím si tvrdiť, že aj z neživých vecí na nás dopadá tok energie a s ním spojený tok informácií. Načúvať by mohlo byť jednoduché, keby sme na to boli pripravení a nebolo by v našom okolí kvantum rušivých vplyvov. Veľa krát som čítal, že sa podarilo vyliečiť rôzne choroby ľudí iba za pomoci meditácie, či uspokojenia duševných potrieb. Komerčne dostupné liečivá boli vždy len prekážkou alebo absolútnym inhibítorom možného liečebného procesu. Dnes vyrábame lieky na tisíce ton a ľudstvo zdravšie nie je. Dnes máme v našom svete spleť rôznych rádiových a iných frekvenčných signálov, ktoré narúšajú prirodzený tok informácií od okolia k človeku a naspäť. Je dokázané, že bez prirodzeného, neslušne nazvaného, šumu v pozadí našej Zeme by sme sa prestali cítiť dobre a časom by sme zahynuli. Čo je však tento šum? Nie je to príkaz k životu? Príkaz, ktorý nám hovorí, ako žiť, čo robiť a kam smerovať? Robíme naozaj dobre, keď ho prebíjame signálmi našich zariadení? Pravdou je, že ľudstvo kráčajúc ruka v ruke s evolúciou onemelo. Neprijímame takmer žiadne, iba tie najzákladnejšie, signály a hrnieme sa do skazy. Ak sa poriadne rozhliadnete okolo seba, vládne v poslednej dobe tomuto svetu skazenosť, intrigy a závisť. Všetky podobné veci ako spolupatričnosť, šľachetnosť, alebo prach obyčajné gentlemanstvo sa pomaly stáva minulosťou. Otázka, ktorá mi stále chodí po rozume je, že keby prišiel náhly silný signál pre nás ľudí, aby sme sa spamätali, koľkí z tohto sveta a či ja sám by som ho "počul"?

Efekt motýlích krídiel je známy asi všetkým. V podstate vystihuje starú pravdu, že všetko so všetkým súvisí. My ľudia ovplyvňujeme svoje bezprostredné, ale aj to najvzdialenejšie okolie svojim správaním a pocitmi. Určite sa vám stalo, že keď mal niekto vo vašom okolí dobrú alebo naopak zlú náladu, časom sa to prenieslo aj na vás. Dobrá nálada je pozitívna energia, zlá nálada negatívna. Zoberme si k dnešnému dňu cez 7 miliárd vysielačov zlej energie a asi pol miliardy vysielačov energie dobrej. Myslím, že tento nepomer je značný. Aký dopad to bude mať na okolitý svet zostáva otázne. Stále sa hovorí o klimatických zmenách, tajfúnoch aké nikdy nebývali, silných slnečných erupciách, obrovských čiernych dierach. Ja sa pýtam, či to nie je len odrazom nášho sveta. My sme tí, čo mávli krídlami, no odpoveď nepočujeme. Vidíme len jej sekundárny prejav. Vôbec nevnímame varovné znamenia, ktoré sú dňom i nocou vysielané odvšadiaľ. Nádej, ako sa hovorí, síce vždy umiera posledná, no podľa toho, čo vidím v poslednej dobe okolo seba sa stáva jej smrť stále väčšou realitou.

Tento článok nemá byť súdom nad ľudstvom, má byť inšpiráciou, aby ste aspoň tak ako ja načúvali a užívali si krásy tohto sveta (tým rozhodne nemyslím kúpu nového BMW alebo dovolenku na Malorke). Informácie, teda návody k dobrému a vyváženému životu, poletujú, pevne verím, ešte stále okolo nás. Treba ich len vypočuť a nasledovať tak, ako to robili naši dávni predkovia, o ktorých si mnohí myslia, že ani neexistovali. Prajem vám veľa šťastia!
Osobný blog...
MENU
COUNTER
BLOG
DESCRIPTION
UPDATE