18.3.2016
"LÁSKYPLNÁ SAMOVRAŽDA"
18.3.2016

Koľkokrát sa to ešte bude opakovať? Neviem. Možno už len zopár krát, možno už len raz, možno už nikdy. To dúfam nie. Aspoň raz. Stačí mi už len jeden krát. Veľakrát som premýšľal nad tým, aké sú moje podmienky. Týmto článkom a teda totálnym uľavením mysli spácham síce sociálnu samovraždu, no aspoň si osvetlím dôvody a následky svojich činov. Niekedy je dobré veci si napísať alebo ich aspoň nahlas povedať. Nakoľko napísané alebo povedané sa maže zo svetla sveta horšie ako len myslené...

- Niečo nie skutočné, skôr len pubertálne, bez hlavy a päty. Toto vlastne vôbec nepočítam.

- Po rok a pol dlhom dopisovaní konečne niečo reálne. Z počiatku dokonalé, nežné, krásne a nenahraditeľné. Zažili sme spolu veľa krásnych zážitkov. Dnes mi to už tak ani nepríde, no Tebe vďačím za to, kým dnes som. Ty si ma prevychovala, zbavila mojich zlozvykov a nasadila prvú, vtedy veľmi vysokú, latku. Nie vždy to bolo jednoduché. Prežili sme pády, no aj tie najväčšie výhry. Držali sme sa navzájom a tešili sa z každej minúty spolu. Možno to vyznie alibisticky, no keď si to tak premietam, všetko bolo tak, ako malo byť. Na náš vek sme to uhrali veľmi dobre! Patrí Ti moje jedno veľké ďakujem!

- Bola si prvou liečiacou iskierkou, ktorá prišla po prvom veľkom vzťahu. Učarila si mi. Bola si niekým, s kým som si vedel predstaviť blízku budúcnosť, no zároveň ma desili odlišnosti medzi nami. Ja som to pokašľal. Proste nedostatok skúseností a ty si odišla. No dnes som presvedčený, že to tak malo byť. Tvoje srdce to tak cíti isto tiež.

- Ako kráľovná zverov schopná rozprávať ich rečou si prišla, no ako nemé stvorenie bez slova si odišla. Čudné, no uskutočnené.

- Pretancoval by som s tebou celú noc. Ovinul a zakryl sa tebou, no viem, že aj tak by som Ti neulahodil.

- U mňa jediná nepochopená. Prišla si a bola si tu. Stále si tu bola, aj keď si bola urazená. Zase si tu bola. Ešte stále si tu bola. Konečne si odišla.

- Ako veľká voda si sa prihrnula a mňa si si obľúbila. Osvojila si si ma niekoľkými vecami, no našťastie som počúvol svoj vnútorný hlas a skončil to! Toto rozhodnutie radím medzi svoje najlepšie, čo sa vzťahov týka. Prepáč, malá veľká dáma.

- O Tebe by som najradšej napísal celú knihu. Učarovala si mi od prvého momentu, kedy som Ťa stretol. Stačilo zagúľať veľkými očami a usmiať sa krásnym úsmevom a hneď si mi stala múzou. Nikdy som Ťa nechcel zaradiť medzi svoje jednorožce a ani sa tak nestalo. Stala si sa vlastne jediným, no stále žijúcim. Všetko, čo si kedy spravila, mi imponovalo. Aj keď si sa na mňa hnevala, či mračila. Zachrániť Ťa ešte niekoľkokrát v živote potrebujem, no aj keď chcem, isto na Teba nikdy nezabudnem.

- Nechápem, ako som mohol nad Tebou čo by len chvíľu rozmýšľať. Fuh.

- Vlastne som si to uvedomil pri jednej situácii. Hej, stačilo sa len tak na Teba jemne pozrieť a všetko by fungovalo. Každý máme však možnosť voľby. Niektoré rozhodnutia sa ukážu ako správne, niektoré nie. Som zvedavý, aké budú Tvoje ďalšie rozhodnutia.

- Bola si skvelým odrazovým mostíkom. Až pri Tebe som konečne začal chápať súvislosti a konečne vzťahovo dozrel. Netušíš to, nemáš odkiaľ, no raz sa Ti za to poďakujem! Ale ešte nie, ešte niekoľko rokov nie!

- Ako anjel si priletela znenazdania a ako mačka si moju dušu dotykom vyliečila. Polená veľké ako kôň si však pod nohy hádzala a po mojich potknutiach si sa čudovala. Malo to budúcnosť? Nemalo? Nezistíme. Jedno je však isté, na konci vždy príde veľké ponaučenie.

- Kde si? Kedy konečne prídeš? Čakám na Teba. Niekedy sa tvárim, že nie, aby si mohla prísť z nenazdania, no vždy sa uvedomím a zistím, že aj tak čakám. Všetci, čo sme Ťa ešte nestretli, na Teba čakáme. Príď niekedy, sadni si na mňa. Ak ešte raz prídeš, už Ťa nepustím!

Niektoré veci som vynechal, niektoré zamlčal, no žiadne neprifarbil. Keď si to takto zhrniem Ste super! Do jednej. Aj Ty, v článku ohejtovaná, aj Ty stále milovaná. Ďakujem, že Ste boli, že Ste, a že budete!
Osobný blog...
MENU
COUNTER
BLOG
DESCRIPTION
UPDATE