2.7.2016
"NIČOTA"
2.7.2016

S hlavou vztýčenou k nočnej oblohe sa na teba dívam a cítim svoju nedôležitosť a mizériu. Ja, malý ako zrnko piesku oproti saharskej púšti, ako kvapka vody v celom oceáne, tak tu stojím a pozerám sa na tvoju krásu. Bolo si tu pred miliónmi rokov, trošku iné, ale predsa rovnaké. Sledovalo si formovanie našej slnečnej sústavy, vznik našej planéty, vznik oceánov a posuny kontinentov. Bolo si tu, keď vznikal prvý život, keď precitol prvý vyšší organizmus, bolo si tu aj vtedy, keď sa Adam s Evou preháňali po rajskej záhrade. Bolo si tu dávno predomnou a budeš tu ešte dlho po mne. Tvoju krásu obdivovali celé generácie! Boli o tebe napísané celé romány, vyskytovalo si sa v poézií ako prvok večnosti a krásy, no teraz, v túto chvíľu, ťa obdivujem iba ja. V túto chvíľu patríš iba mne a mojím myšlienkam!

Poviem ti, čo sa mi na tebe páči, nemám s tým problém. Obdivujem túto tvoju vlastnosť a chcel by som dosiahnuť aspoň tisíciny z nej. Je to tvoja stálosť. Nemeníš názory, neanalyzuješ veci a udalosti znova a znova, nech sa deje čokoľvek si stabilné a večné. Proste všetko prijímaš tak, ako príde. Otázkou je, či máš na výber? Som si istý, že áno. Občas rozmýšľam, či si nás vôbec všímaš, či sa na nás niekedy smeješ, či súcitíš s našimi problémami, alebo krútiš hlavou nad našimi zločinmi. Neviem! Si predsa nekonečne ďaleko, tak je to. Je medzi nami nekonečná vzdialenosť. Pre mňa je táto vzdialenosť nekonečná, pre teba je to však len na skok. Pár minút cesty, ak by si sa chcelo pohnúť. Čo by sa s nami stalo, ak by si sa pohlo? Kedy by som si to všimol? Nepozerám sa na teba tak často, no keď áno, obdivujem ťa! Naposledy som sa na teba pozeral včera. Bolo to po koncerte na festivale v Piešťanoch. Tam som opäť zostal stáť ako priklincovaný a úplne konsternovaný som chvíľu nevnímal svojich druhov. Tak si na mňa zapôsobilo! Tvoja veľkosť a krása!

Nebyť teba nie som tu. Občas rozmýšľam, či to však nie je presne naopak. Ja som tu a preto si tu ty! Si vlastne mojim výmyslom, malým doplnkom v mojom vymyslenom svete. Malým, no takým vznešeným a krásnym. Bez teba by tu zostala len prázdnota a ničota. Ty si tou povestnou čerešničkou na torte, tou korunou nasadenou na kráľovej hlave. Dotváraš tento môj svet a tlačíš jeho podobu do dokonalosti. Ostatní ťa nevnímajú. Nemajú na teba čas. Keby ťa však trošku viac spoznali, zmenili by sa aj sami. Začali by uvažovať inak, viac si vážiť veci a osoby vo svojom okolí. Nepremýšľali by stále len nad peniazmi a možnosťami. Poučili by sa z tvojej stálosti tak, ako sa poúčam ja! Chceli by ju dosiahnuť. Nie večný život, ale stálosť ako takú. V tom je tá hodnota. V tom je ten zmysel! Kým budem ja tu, tak sa ťa nikdy ani len nedotknem. Nepohladím tvoju krásnu tvár a nikdy sa ti zaľúbene nepozriem do tvojich isto krásnych očí. Ale raz to príde! Raz, keď sa moja púť na tomto svete skončí, budeš mojou prvou zastávkou! Odpútam sa od pozemskej ťažoby a nepredstaviteľnou rýchlosťou sa k tebe dorútim v zlomku sekundy. Viem, viem! Namietaš. Čas v tvojom živote nehrá rolu, no ja svoje myšlienky bez neho vyjadriť ešte neviem.

Sedem je tých tvojich krásnych bodov. Ja som ten ôsmy. Sme na sebe závislí. Nie len v tento moment, ale aj v celej večnosti. Tak ako moje oko vníma tvoje svetlo, tak ako moja pokožka dokáže pocítiť tebou vyslané teplo, tak aj ty cítiš každú moju myšlienku, každú slasť, ale aj každú strasť. Už len kvôli tebe musím nakloniť misky váh na stranu slastí. Nemôžem sa už nikdy trápiť už len kvôli tebe! Nemohol by som ti už nikdy posúvať všetko to negatívne, čo sa deje. Aj keď sa ti denne otáčam chrbtom, aj keď ty sa schovávaš za svetlom miest, aj keď je medzi nami veľký časový posun, viem, že si stále tam. Cítim to rovnako ako ty cítiš, že ja som tu.

Prosím, sľúb mi len jedno! Postaráš sa o všetko, keď to budem potrebovať. Viem, že je to v tvojej moci, aj keď by ti to veľa iných neverilo. No ja verím! Máš moju plnú dôveru a nepochybujem o tom, že nesklameš! Ďakujem ti za to, že stojíš pri mne a za to, že ty jediné, tu budeš isto po všetky moje dni a noci v tomto živote!
Osobný blog...
MENU
COUNTER
BLOG
DESCRIPTION
UPDATE